Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Akcja ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Przyłączając się do tej akcji biblioteka w Grabowie zorganizowała spotkanie dla naszych młodszych czytelników. Tematem przewodnim była historia książki.
Uczestnicy mięli okazje dowiedzieć się m.in.: Jak wyglądała pierwsza książka? Z czego była zrobiona? Skąd wzięły się litery? Na wstępie obejrzeli przygotowaną prezentację multimedialną pt."Od papirusu do e-booka", dzięki której poznali różne formy książki oraz rodzaje materiału stosowanego do ich wykonania na przestrzeni wieków: tabliczki kamienne, gliniane, zwój papirusowy i pergaminowy, kodeks pergaminowy, pierwsze książki drukowane oraz najnowocześniejsze czyli elektroniczne. Podczas oglądania prezentacji,wszyscy bardzo chętnie i trafnie odpowiadali na zadawane przez panią bibliotekarkę pytania. Dużo emocji wzbudziła w nich ciekawostka, iż pismo chińskie posiada aż 42 tysiące znaków, podczas gdy polskie pismo ma tylko 26 liter. Każdy mógł również wypowiedzieć się indywidualnie, którą wersje książki woli bardziej - papierową czy elektroniczną? Zdecydowana większość opowiedziała się oczywiście z e-bookiem, ale znaleźli się jeszcze zwolennicy tradycyjnej książki papierowej. No cóż! Niestety przed postępem techniki nie uciekniemy. Druga część spotkania upłynęła na zabawie pismem obrazkowym - jednym z zadań do wykonania było napisanie swojego imienia stosując egipskie hieroglify. Do przejrzenia przygotowane były również książki dotyczące tematu lekcji bibliotecznej ("Czarno na białym" M. Iljin 'a, "Polska ilustracja książkowa ", Zarys dziejów książki" Brbary Biełkowskiej i in.). Niektóre z tych pozycji uczniowie wypożyczyli do domu.