PIOTRUŚ PAN w podróży!
Lecimy z całym tym cyrkiem! Wzbijamy się w powietrze, żeby zobaczyć świat z góry, oderwać się od spraw przyziemnych. Ten fantastyczny odlot zapewni nam Piotruś Pan, specjalista od dzieciństwa i zabawy. Chłopiec z magicznej krainy – Nibylandii – nie pozwoli nikomu dorosnąć. Dzięki cyrkowej konwencji, widzowie wraz z aktorami, akrobatami i muzykami przeniosą się do krainy wiecznego dzieciństwa. W Nibylandii, świecie latających wróżek i podniebnych pirackich pojedynków nie ma grawitacji, ograniczyć nas może tylko własna wyobraźnia.
Twórcy cyrkowo-muzycznego przedstawienia zastanawiają się, co w dzisiejszych czasach oznacza bycie dzieckiem i bycie dorosłym, a także badają relacje między dorosłością i dzieciństwem. Udowadniają nam, że skłonność do fantazjowania jest w każdym z nas, niezależnie od wieku, że nigdy nie jest się zbyt dorosłym, by wziąć udział w fantastycznej przygodzie.
Piotruś Pan
tłumaczenie: Maciej Słomczyński
adaptacja: Martyna Lechman
reżyseria, teksty piosenek: Konrad Dworakowski
scenografia: Marika Wojciechowska
muzyka: Piotr Klimek
aktorzy: Natalia Wieciech, Małgorzata Krawczenko, Hanna Matusiak, Łukasz Batko, Maciej Cempura, Piotr Osak, Marcin Ryl-Krystianowski, Mateusz Bernacik, Michał Surma
cyrkowcy: Mateusz Kownacki, Marzena Lesiak-Batko, Stanisław Korotyński, Stanisław Madej
muzycy z zespołu Ładne Kwiatki: Konrad Dworakowski, Kamil Stasiak, Paweł Jabłoński
produkcja: Maria Babicka (Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego), Marta Olejniczak (Teatr PINOKIO w Łodzi), Agata Zubrzycka (Teatr PINOKIO w Łodzi)
Premierowe pokazy familijnego spektaklu „Piotruś Pan” już 22 i 23 czerwca o godz. 17:00 w Ogrodzie Botanicznym Łodzi, a w kolejnych dniach wakacji namiot cyrkowy odwiedzi 9 miejscowości w woj. mazowieckim, lubelskim i podlaskim. Pokazom spektaklu w trasie towarzyszą parada, koncert zespołu Ładne Kwiatki i warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Wstęp wolny.
Zapisy na warsztaty i dystrybucję darmowych wejściówek na spektakl w naszj gminie prowadzą placówki Gminnej Biblioteki Publicznej w Przyłęku.
PROGRAM OBJAZDU W PARTNERSTWIE PRZYŁĘK-RZECZNIÓW-JANOWIEC
25-26 czerwca - RZECZNIÓW - Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rzeczniowie
27-28 czerwca – PRZYŁĘK - Gminna Biblioteka Publiczna w Przyłęku
27 czerwca - warsztaty dla 60 dzieci w godzinach od 15:00 do 17:00 oraz wspólna parada od 17:00 do 18:00. Na paradę zapraszamy rówież rodziców.
28 czerwca - spektakl godzina 18:00 boisko przy Publicznym Gminajum w Przyłęku
29-30 czerwca - JANOWIEC - Gminny Ośrodek Kultury w Janowcu
Spektakl „Piotruś Pan” to czwarty familijny projekt artystyczno-edukacyjny, który przemierza Polskę z namiotem cyrkowym w ramach programu „Lato w teatrze”. Od 2011 roku, gdy Instytut Teatralny odkupił namiot od właściciela Cyrku Bojaro, wyprodukowano trzy spektakle objazdowe Gdzie jest Pinokio? (2011, reż. Robert Jarosz), Pippi Pończoszanka (2013, reż. Konrad Dworakowski), Jak wytresować dziewczynkę? (2015, reż. Michał Walczak).
Trzy tytuły zostały w sumie zagrane blisko 150 razy!
Program Lato w teatrze to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zainicjowany został w 2008 roku. Odpowiada on na potrzebę popularyzacji innowacyjnych praktyk z obszaru pedagogiki teatru, kształtowania widza teatralnego jako świadomego i aktywnego odbiorcy sztuki oraz budowy platformy wymiany doświadczeń i myśli różnych środowisk odpowiedzialnych za edukację teatralną. Jest jednym z najważniejszych projektów realizowanych przez Dział Pedagogiki Teatru Instytutu Teatralnego.
Więcej informacji znaleźć można na stronie www.latowteatrze.pl
Projekt realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Teatr Pinokio w Łodzi i lokalne ośrodki kultury w ramach programu Lato w teatrze. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego