Kwiaty i zioła, które zrywamy na łąkach szybko tracą swój urok. Jak zatrzymać ich eteryczne piękno?
Wakacyjne spotkanie zaczęło się, jak zawsze od wspólnego powitania i od wyjścia na tereny zielone otaczające bibliotekę. Każde miejsce jest dobre na znalezienie inspiracji i z każdego można nazbierać wiele roślin, które można poukładać w kompozycję.
Pierwszym zadaniem uczestników po powrocie do biblioteki było samodzielne przygotowanie pudełek. W krótkiej przerwie między pracami zapoznali się z poszczególnymi etapami tworzenia gipsowego reliefu ze strony internetowej
https://speckledfawn.pl/2017/10/odlew-bukietu-w-gipsie-udao-sie.html.
Na wylepioną na dno pudełka glinę delikatnie ułożyli gałązki roślin i mocno dociskali grubsze łodyżki palcami, a potem już dużo delikatniej pozostałe części ziół i kwiatów.
Przyszedł czas na zdobycie informacji, jak przygotować gips i co to znaczy „proporcja”. Po krótkim wykładzie uczestnicy samodzielnie przygotowali masę gipsową i wlali na kompozycję w swoim pudełku.
W ramach wakacyjnych poczytajek dzieci wysłuchały fragmentu książki „Kichuś majstra Lepigliny” J. Porazińskiej. Dowiedzieli się kim jest garncarz i co możemy u niego kupić. Poznali też starą zabawę ludową „Buduję, buduję most”.