Przygotowanie spektaklu lalkowego to wspaniała zabawa, która zależy od wyobraźni twórców. W teatrze kukiełkowym animatorzy, ukryci za parawanem, poruszają lalkami przytwierdzonymi do kijów. W małym własnym teatrzyku możemy być reżyserem, scenografem, aktorem i jednocześnie widzem. Wszystko jest możliwe gdy zamierzamy wyrazić ważny temat, bądź emocje.
Na wstępie zajęć o teatrze uczestniscy dowiedzieli się co może być źródłem scenariusza spektaklu tj własna opowieść, adaptacja opowiadania, powieści lub baśni z książki. A jakie mogą być książki? Oczywiście tradycyjne wydrukowane na papierze, ale też na płytach CD, czyli audiobooki oraz elektroniczne e-booki.
Na zajęciach o teatrze nie może zabraknąć informacji o sali teatralnej i jej wyposażeniu oraz osobach pracujących w teatrze. Oprócz aktorów i reżysera, teatr musi mieć garderobianą, krawcową, scenografa, stolarza, szewca, choreografa, suflera, inspicjenta, oświetleniowca, dżwiękowca, bileterów, szaniarki oraz sprzątaczki.
Po tak dużej dozie informacji przyszedł czas na przygotowanie do wybranych opowiadań kukiełek i opracowanie scenariusza spektaklu na podstawie dwóch bajek "Czerwony Kapturek" i "Trzy świnkach" oraz wiersza"Na straganie".
Poniżej znajdzie linki do prezentowanych teatrzyków:
Czerwony Kapturek https://youtu.be/dX6WcKqUy5A
Trzy świnki https://youtu.be/1ahqjV6f7qk
Na straganie https://youtu.be/YB4hQzheFlo