Przedostatnie spotkanie w te wakacje minęło pod hasłem „Kadzidła słowiańskie”. Kadzidła słowiańskie są wykonane z gałązek ziół polnych, w dawnych czasach nasi przodkowie stosowali je do okadzania, czyli zadymiania pomieszczeń i budynków w gospodarstwie. Stosowane ten rytuał w celu oczyszczenia energetycznego. Każde z ziół miało inne właściwości ochrony na przykład dziurawiec strzegł przed piorunami i gusłami, jego dymem okadzano domy, żeby odpędzić wszelkie nieszczęścia. Bylica to roślina o bardzo dużej mocy. Odpędza wszelkie złe uroki, oczyszcza z negatywnych energii, chroni. Rumianek jego zapach w kadzidle wspiera medytacje, a kadzenie przestrzeni nim chroni przed urokami i oczyszcza go wypędzając złą energię.
Przed wykonaniem kadzideł, najpierw uczestnicy rozmawiali na temat ziół. Poznali, jakie są rodzaje ziół, do czego zioła można używać i w jaki sposób. Następnie uczestnicy wysłuchali opowiadania „Jak Krecik uzdrowił myszkę”, z którego dowiedzieli się o przygodzie Krecika poszukującego odpowiedniej rośliny, która miała pomóc jego przyjaciółce wrócić do zdrowia.
W drugiej części spotkania uczestnicy otrzymali siedem ziół, ich zadaniem było wyszukanie i nazwanie tych ziół z atlasów i poradników opisujących zioła. Wśród ziół znalazły się melisa, rumianek, bylica, krwawnik, dziurawiec, lawenda i wrotycz. Po odnalezieniu i opisaniu nazw wszystkich ziół przyszła pora na wykonanie słowiańskich kadzideł z przygotowanych ziół.