Za nami kolejne warsztaty w ramach zadania "Biblioteka zawsze łączy". Zostały one zorganizowane dla uczniów z PSP Przyłęk, na których zachęcono uczestników do korzystania ze zbiorów biblioteki związanych z tematyką tradycji własnoręcznie robionych kwiatów oraz z rolą, jaką odgrywały kiedyś w wielu obrzędach i zwyczajach naszego regionu.
Warsztaty wykonania tradycyjnymi metodami kwiatów z bibuły i krepiny poprowadziła pani Natalia Przepiórka, której towarzyszyła pani Janina Urbanek. Pani Natalia wprowadziła dzieci w temat warsztaów krótką prelekcją opowiadając im, iż niegdyś papierowe kwiaty stanowiły ozdoby izb i kapliczek, wspólczesnie w wielu regionach Polski wciąż robi się z nich palmy wielkanocne.
Tworzenie kwiatów z papieru to szlachetne rzemiosło wymagające cierpliwości oraz precyzji. Uczestnicy uczyli się od prowadzącej krok po kroku jak zrobić piekną różę i kolorowego uśmiechniętego astra. Z zajęć każdy wyszedł z gotowym kwiatem, a za twórczo spędzony wspólnie czas prowadząca obdarowała klasę kolorowym bukietem, którym uczestnicy mogą ozdobić salę lekcyjną.
Warsztaty "Sztuka ludowa ciągle żywa" są realizowane w ramach projektu BLISKO (2022 – 2023) “Biblioteka zawsze łączy” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 – Priorytet 4.1.