Zabawy i gry mogą stać się najatrakcyjniejszą formą ćwiczeń poprawiającą pamięć. Na spotkaniu pierwszym zadaniem było skorzystanie z dynamicznego alfabetu oraz wyszukiwanie powtarzających się wzorów w zadrukowanej kartce . Następnie przyszedł czas na ruchy naprzemienne, które angażują obie półkule mózgowe. Chodzi tu o wykonanie prawą i lewą ręką różnych ruchów. Chodzić również może o jednoczesny ruch prawej ręki i lewej nogi lub odwrotnie – lewej ręki prawej nogi. Można spróbować unieść odpowiednią rękę i nogę jednocześnie lub wykonać nogą zupełnie inny ruch niż ręką – istnieje tu duża dowolność.
Aby poprawić pamięć uczestnicy układali również historyjkę - opowiadanie, które zawierało wszystkie wyrazy wypowiedziane przez poprzednika i dołożenie nowego wyrazu na ostatnią literę poprzedniego, który będzie pasował do tworzonej historii. W ten sposób zapamiętywanie i wydobywanie z pamięci będzie efektywniejsze! Każdy powinien powtórzyć ostateczną wersję opowiadania. To ćwiczenie można wykonywać i modyfikować według własnych potrzeb..
Przy wykonywaniu wszystkich tych ćwiczeń odbywa się trening pamięci, uwagi, koncentracji, szybkości reakcji, podejmowania decyzji i przywoływania zdobytej wiedzy oraz logicznego myślenia. Również wyobraźni przestrzennej, czy też umiejętności rozwiązywania problemów. Aspekty te są na tyle istotne dla sprawnego działania umysłu, że warto poświęcić trochę czasu na codzienną aktywność umysłową