Na ostatnich zajęciach skupiliśmy się na tematyce związanej z Dniem Bezpiecznego Internetu 2025, aby zwrócić uwagę najmłodszych na kwestie związane z bezpiecznym korzystaniem z sieci. Dzieci miały okazję nauczyć się, jak dbać o swoje bezpieczeństwo online, ale również uczestniczyć w kreatywnych i aktywnych zabawach rozwijających ich wyobraźnię i umiejętności społeczne.
W pierwszej części zajęć dzieci uczestniczyły w warsztatach, które w przystępny sposób wyjaśniały podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Wśród tematów poruszanych podczas zajęć znalazły się takie kwestie jak: jak chronić swoje dane osobowe, dlaczego nie warto ufać każdemu w internecie, jak reagować na nieodpowiednie treści oraz jak korzystać z internetu w sposób odpowiedzialny. Dzieci aktywnie uczestniczyły w dyskusjach i same wskazywały, jak bardzo świat wirtualny może dominować w życie rodziny. Oglądając bajki przygotowane w ramach kampanii min. Ministerstwa cyfryzacji dowiedzieli się czym są patostremy, cyberprzemoc, fomo czy grooming. Na zakończenie tej części uczestnicy postanowili, że poproszą rodziców, aby tego dnia 30 minut spędzili wspólnie z nimi bez korzystania z telefonu.
Po części edukacyjnej dzieci miały okazję wziąć udział w zajęciach z budowania klockami Lego. Ta aktywność rozwija nie tylko zdolności manualne, ale także wyobraźnię, umiejętność pracy w grupie i logiczne myślenie. Dzieci wspólnie tworzyły różne konstrukcje, zarówno samodzielnie, jak i w zespołach. Dzięki Lego uczestnicy mogli przenieść swoje pomysły do rzeczywistego świata, tworząc budowle, pojazdy czy małe zwierzęta.
Na koniec spotkania dzieci porwały zabawy chustą animacyjną, która jest doskonałą formą aktywności fizycznej i rozwijania umiejętności współpracy w grupie. Zabawa polegała na tym, że dzieci wspólnie poruszały dużą, kolorową chustą, tworząc spokojne i wzburzone morze. Były także różnorodne gry, takie jak wchodzenie pod chustę czy ucieczka przed rekinem. Ta części zajęć sprawiła dzieciom mnóstwo radości.